هفتمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی

زمان‌بندی فراخوان جذب هیات علمی آبان ۱۴۰۱ وزارت علوم اعلام شد (1401/5/19)

ایران کنفرانس

زمان‌بندی فراخوان جذب هیات علمی آبان ۱۴۰۱ وزارت علوم اعلام شد

زمان‌بندی فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم در آبان سال ۱۴۰۱ توسط مرکز جذب اعضای هیات علمی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تقویم زمانبندی فراخوان آبان ماه ۱۴۰۱ را منتشر کرد، بر اساس زمانبندی فراخوان آبان ماه ۱۴۰۱ اعلام نیاز دانشگاه‌ها از ۱۴ آبان ۱۴۰۱ آغاز شده و تا ۲۷ آبان ادامه خواهد داشت.

همچنین بر اساس تقویم فراخوان جذب اعضای هیأت علمی آبان ۱۴۰۱ ثبت نام داوطلبان در فراخوان جذب از ۲۶ آذرماه آغاز شده و تا ۷ دی ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

فراخوان آبان ماه ۱۴۰۱

ردیف

اقدام کننده

اقدام

تاریخ شروع

تاریخ خاتمه

۱

دانشگاه

اعلام نیاز

۱۴۰۱/۰۸/۱۴

۱۴۰۱/۰۸/۲۷

۲

مرکز نظارت

بررسی اعلام نیاز دانشگاه و تخصیص ظرفیت

۱۴۰۱/۰۸/۲۸

۱۴۰۱/۰۹/۱۱

۳

دانشگاه

تطبیق نیاز با تاییدیه مرکز نظارت

۱۴۰۱/۰۹/۱۲

۱۴۰۱/۰۹/۲۱

۴

مرکز جذب اعضای هیأت علمی

فراخوان

۱۴۰۱/۰۹/۲۶

۱۴۰۱/۱۰/۰۷

۵

دانشگاه

بررسی اولیه پرونده متقاضیان با نظر هیأت اجرایی جذب دانشگاه

۱۴۰۱/۱۰/۱۷

۱۴۰۲/۰۱/۲۳

۶

ارسال پرونده‌های متقاضیان دارای شرایط اولیه به کمیته‌های بررسی توانایی‌های علمی و صلاحیت عمومی

۷

نتیجه بررسی صلاحیت علمی و عمومی در دانشگاه

۸

اتخاذ تصمیم در هیأت اجرایی جذب دانشگاه

۹

ارسال پرونده متقاضیان مورد تأیید هیأت اجرایی جذب دانشگاه به دبیرخانه هیأت مرکزی جذب

۱۰

مرکز جذب اعضای هیأت علمی

بررسی مرکز جذب و طرح در هیات مرکزی

۱۴۰۲/۰۱/۲۶

۱۴۰۲/۰۳/۱۷

۱۱

دانشگاه

اعلام نتیجه نهایی توسط دانشگاه به متقاضی

حداکثر تا ۱۴۰۲/۰۴/۱۷


براساس اعلام محمد خلج امیرحسینی رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، دانشگاه‌ها برای اعلام نیاز رشته‌ها در این فراخوان باید ۶۰ تا ۷۰ درصد پرونده‌های قبلی جذب را تعیین تکلیف کرده باشند
 

توقف پرداخت تسهیلات وام مسکن اعضای هیات علمی توسط برخی از بانک‌ها (1401/5/16)

ایران کنفرانس

توقف پرداخت تسهیلات وام مسکن اعضای هیات علمی توسط برخی از بانک‌ها

مشاور ستاد امور رفاهی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به توقف پرداخت تسهیلات وام مسکن اعضای هیأت علمی توسط برخی از بانک‌ها بدون اطلاع قبلی، از رایزنی برای حل این مشکل خبر داد.

همایون حسینیان در گفتگو با خبرنگار مهر با تأیید توقف معرفی، وام مسکن اعضای هیأت علمی با اشاره به دلایل آن گفت: حجم درخواست وام مسکن اعضای هیأت علمی زیاده بوده، برخی از بانک‌های طرف تعهد، توانایی پرداخت نداشتند.

وی ادامه داد: برخی از بانک‌ها نیز بدون اطلاع قبلی پرداخت تسهیلات وام مسکن اعضای هیأت علمی را متوقف کرده‌اند، بنابراین بزودی جلسه‌ای با مسئولان مربوطه بانک مرکزی در این خصوص خواهیم داشت، تا مشکل بررسی و حل شود.

مشاور ستاد امور رفاهی وزارت علوم تحقیقات و فناوری افزود: بر همین اساس، ارائه معرفی نامه برای دریافت وام مسکن اعضای هیأت علمی را تا اطلاع ثانوی حدود ۱۵ تا ۲۰ روز متوقف کرده‌ایم تا نتیجه مشخص شود و سپس مجدد ارائه معرفی نامه برای دریافت وام مسکن اعضای هیأت علمی را آغاز کنیم.

حسینیان افزود: این مشکل البته کشوری نیست و فقط در برخی از استان‌ها پرداخت وام با مشکل مواجه شده است، اعضای هیأت علمی که در این خصوص با مشکل مواجه شده‌اند، موضوع را اعلام کردند و ما از استان‌های مربوطه موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دوباره بعد از حل مشکلات ارائه معرفی نامه برای دریافت وام مسکن اعضای هیأت علمی آغاز می‌شود، افزود: درصدد هستیم تا درخواست افزایش وام تسهیلات خرید مسکن اعضای هیأت علمی با درصد پایین را نیز ارائه کنیم. در حال حاضر سقف دریافت تسهیلات خرید مسکن ۶ میلیارد ریال است.

مشاور ستاد امور رفاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در حال حاضر ۶۰۰ میلیون تومان واقعاً پاسخگوی تسهیلات خرید مسکن نیست، این وام کمتر از نصف کمک برای تأمین مسکن اعضای هیأت علمی است، بنابراین باید کاری کنیم حداقل میزان وام مسکن را افزایش دهیم که کمک بهتری برای تأمین مسکن اعضای هیأت علمی باشد.

به گزارش مهر، اخیراً برخی از اعضای هیأت علمی از توقف ارائه معرفی وام مسکن اعضای هیئت علمی توسط وزارت علوم خبر داده و خواستار اعلام دلایل آن بودند. سالانه هفت الی هشت هزار نفر از اساتید دانشگاه‌ها از تسهیلات وام خرید و ودیعه مسکن استفاده می‌کنند که امسال با درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و موافقت بانک مرکزی؛ سقف دریافت تسهیلات خرید مسکن اعضای هیأت علمی به ۶ میلیارد ریال و ودیعه به دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال افزایش یافت.

سال ۱۴۰۰ تسهیلات مسکن اعضای هیأت علمی تا سقف ۵ میلیارد ریال افزایش داشت و همچنین تسهیلات جدیدی تا سقف ۲ میلیارد ریال جهت ودیعه مسکن برای اعضای هیأت علمی در نظر گرفته شده بود.

 

زمان برگزاری اولین کنکور ۱۴۰۲ مشخص شد/آزمون‌های ارشد و دکتری همزمان برگزار می‌شوند (1401/5/11)

ایران کنفرانس

زمان برگزاری اولین کنکور ۱۴۰۲ مشخص شد/آزمون‌های ارشد و دکتری همزمان برگزار می‌شوند

معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام اینکه نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار می شود، گفت: ثبت نام برای این نوبت از آزمون در روزهای ۸ تا ۱۴ آبان ماه سال جاری از طریق سایت این سازمان صورت می گیرد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسن مروتی در نشست خبری که به مناسبت اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ برگزار شد به تشریح جزییات برگزاری سه آزمون مهم سال ۱۴۰۲ پرداخت و گفت: بر اساس ابلاغیه رئیس جمهور درباره اصلاحیه ساماندهی پذیرش دانشجو کنکور ۱۴۰۲ با تغییراتی برگزار می شود که مهمترین تغییر، برگزاری آن در دو نوبت است در واقع پذیرش کنکور ۱۴۰۲ در مهر ماه این سال صورت می گیرد و این آزمون در دو نوبت که یکی از آن امسال و دیگری در سال آینده برگزار خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود و ثبت نام برای این نوبت از آزمون در روزهای ۸ تا ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۱ انجام می‌گیرد.

معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور افزود: نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ به این صورت است که صبح روز ۲۹ دی ماه آزمون گروه علوم تجربی، در بعد از ظهر نیز آزمون گروه زبان های خارجی برگزار می‌شود، صبح روز ۳۰ دی ماه نیز آزمون گروه علوم انسانی و گروه علوم ریاضی و در بعد از ظهر آن روز آزمون گروه هنر برگزار می‌شود.

مروتی خاطر نشان کرد: نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ در روزهای ۱۴ و ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود و ثبت نام برای این نوبت از آزمون در روزهای ۱۵ تا ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۲ انجام می‌شود.

به گفته معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور، برنامه برگزاری نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ به این صورت است که صبح روز ۱۴ تیرماه آزمون گروه های علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی و در بعدازظهر آن آزمون گروه هنر و صبح روز ۱۵ تیرماه آزمون گروه علوم تجربی و در بعدازظهر آن آزمون گروه زبان های خارجی برگزار خواهد شد.

وی همچنین به سومین تغییر کنکور سال آینده اشاره کرد و افزود: در کنکور سال آینده دروس عمومی وجود ندارد و نمرات این دروس از سوابق تحصیلی داوطلبان اخذ می شود.

مروتی همچنین در خصوص تقویم برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری سال ۱۴۰۲ نیز افزود: آزمون های ارشد و دکتری همزمان با هم در اسفندماه ۱۴۰۱ و آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۱ نیز صبح روز پنجشنبه ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۱ برگزار می شود. همچنین آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ نیز در سه نیم روز عصر پنجشنبه ۱۱ اسفند و صبح و عصر جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ برگزار می شود.

معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور همچنین به تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور اشاره کرد و افزود: تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۱ به میزان ۴۰ درصد با تاثیر مثبت اعمال شد، اما در کنکور ۱۴۰۲ به میزان ۴۰ درصد با تاثیر قطعی، در کنکور ۱۴۰۳ به میزان ۵۰ درصد با تاثیر قطعی، در کنکور ۱۴۰۴ به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی با نمرات پایه های یازدهم و دوازدهم و در کنکور ۱۴۰۵ نیز به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی با نمرات پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم محاسبه می‌شود.

 

روند رسیدگی به پرونده های متقاضیان جذب هیات علمی اعلام شد (1401/5/11)

ایران کنفرانس

روند رسیدگی به پرونده های متقاضیان جذب هیات علمی اعلام شد

رئیس مرکز جذب وزارت علوم روند رسیدگی به پرونده های جذب را توضیح داد و گفت: ماندگاری اصلی پرونده‌ها در دانشگاه‌ها است.

محمد خلج امیرحسینی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تأخیر در بررسی پرونده‌های جذب اعضای هیأت علمی توضیح داد و گفت: فرایند جذب هیأت علمی، سه مرحله را طی می‌کند، یک بخش مهم آن در داخل دانشگاه‌ها بوده و بخش‌های دیگر آن مربوط به استعلامات و خود مرکز جذب اعضای هیأت علمی است.

وی با بیان اینکه هرکدام از این مراحل سه گانه لازم، ضروری و زمان بر هستند افزود: بر اساس آماری که استخراج کرده‌ایم، و آنچه که به مرکز جذب مرتبط می‌شود، متوسط ماندگاری پرونده‌ها در این مرکز، حدود ۳ ماه است، ممکن است بررسی پرونده‌ای یک الی یک ماه و نیم زمان به خود اختصاص دهد و یا ممکن است حدود ۴ ماه زمان به خود اختصاص دهد، علت آن نیز این است که ما در مرکز با انبوهی از پرونده‌ها مواجه هستیم.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم افزود: در فراخوان اخیر جذب، ۱۷ هزار نفر متقاضی ثبت نام کردند هر متقاضی ۳ دانشگاه را انتخاب کرده است که می‌شود حدود ۵۱ هزار، که بعد از غربالگری در دانشگاه‌ها فرض کنید می‌شود حدود ۳ هزار پرونده، در سال نیز دو فراخوان برگزار می‌شود، بنابراین در سال حدود ۶ هزار پرونده وارد مرکز می‌شود و بررسی آن واقعاً زمان بر است.

وی ادامه داد: کارشناسان مرکز جذب تمام وقت کار می‌کنند، خیلی مواقع حتی روزهای تعطیل نیز در مرکز حاضر می‌شوند، حتی در تعطیلات آلودگی هوا هم کارشناسان مرکز جذب برای بررسی پرونده‌ها در مرکز حضور داشتند.

معاون وزیر علوم افزود: بنابراین حدود ۳ ماه از زمان بررسی پرونده‌های متقاضیان مربوط به مرکز جذب طول می‌کشد، علی رغم اینکه افراد زیادی مشغول به کار بوده و به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنند؛ نتوانستیم زمان آن را کاهش دهیم که البته با حجم پرونده‌هایی که مواجه هستیم، زمان مذکور منطقی است.

وی ادامه داد: استعلامات نیز به طور متوسط حدود ۳ الی ۴ ماه زمان به خود اختصاص می‌دهد، اما ماندگاری اصلی پرونده‌ها در دانشگاه‌ها است، به طور متوسط ماندگاری پرونده‌های جذب در دانشگاه‌ها حدود یکسال زمان می‌برد، به عنوان مثال فراخوان اخیر به تازگی تمام شده است، آیا دانشگاه‌ها از همان فردای آن کار را شروع می‌کنند؟ خیر، شروع بررسی پرونده‌ها، یک تا ۳ ماه زمان می‌برد در حالی که دانشگاه‌ها باید از فردای پایان فراخوان کار را شروع کرده و جلسات کارگروه‌های علمی و عمومی را سریع تشکیل داده و به صورت شبانه روزی کار کنند.

وی افزود: با دو ساعت تشکیل جلسه دادن در روز و مصاحبه با ۵ نفر کار به جایی نمی‌رسد، باید یک تا دو روز در طول هفته کارگروه علمی و عمومی را تشکیل داده و یک تا دو رشته را در هفته نهایی کنند، باید این کار به صورت فشرده، جهادی و سریع انجام شود اگر این گونه کار شود، آن ماندگاری اصلی که مربوط به دانشگاه‌ها است می‌تواند کاهش یابد. و الا ماندگاری پرونده‌ها در مرکز جذب نهایت حدود ۳ الی ۴ ماه بیشتر نیست.

وی در پاسخ به این سوال که برنامه مرکز جذب برای برخورد با دانشگاه‌هایی که در موعد مقرر نسبت به تعیین تکلیف پروندها اقدام نمی‌کنند چیست، گفت: در فراخوان‌های قبلی تاکید کرده‌ایم که اعلام نیاز دانشگاه‌ها به رشته‌ها در فراخوان بعدی منوط به این است که ۶۰ تا ۷۰ درصد پرونده‌های قبلی جذب توسط دانشگاه‌ها تعیین تکلیف شده باشد.

معاون وزیر علوم تاکید کرد: همه مسئولان در مرکز جذب وزارت علوم، دانشگاه‌ها و استعلامات باید با نهایت ظرفیت دراین خصوص کار کنیم، ولی آنچه مهم است، دانشگاه‌ها هستند که باید یک برنامه ریزی فشرده و جهادی داشته باشند و در هر فراخوانی، رئیس دانشگاه به هیأت اجرای، صلاحیت عمومی صلاحیت علمی تکلیف کند که به عنوان مثال طی یک تا دو ماه پرونده‌ها را جمع بندی کنند.

دانشگاه‌ها برای جذب اصلاً نباید تعطیلات بشناسند و برای جذب تعطیلات نباید، معنی داشته باشد.

محمد علی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره گلایه اساتید از تأخیر در بررسی پرونده‌های جذب گفت: انتقاد اساتید به جا است و سعی می‌کنیم که این فرایند را کوتاه کنیم.

به گزارش مهر، برخی از اساتید در تماس با خبرگزاری مهر از روند طولانی شدن بررسی پروندهای جذب در برخی از دانشگاه‌ها و مرکز جذب گلایه داشتند یکی از این اساتید عنوان کرد: از استقرار دولت جدید و تیم مدیریتی جدید در مرکز جذب وزارت علوم زمان زیادی می‌گذرد ولی همچنان اتفاق خاصی برای جذب و بررسی روند پرونده‌های جذب و تبدیل وضعیت متقاضیان هیأت علمی رخ نداده است. بسیاری از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها

هنوز اعضای هیأت اجرایی جذب خود را تعیین نکرده‌اند و هیچ جلسه جذبی طی ماه‌های اخیر برگزار نشده است و این فرایند زمان بر مشکلات عدیده ای را برای متقاضیان ایجاد کرده است و هیچ نظارتی هم بر روند اقدامات صورت نمی‌گیرد.

 

فراخوان جذب پژوهشگر پسادکتری در دانشگاه حکیم سبزواری (1401/5/10)

ایران کنفرانس

فراخوان جذب پژوهشگر پسادکتری در دانشگاه حکیم سبزواری

دانشگاه حکیم سبزواری از بین فارغ التحصیلان مقطع دکترا، پژوهشگر پسا دکتری جذب می نماید.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.hsu.ac.ir/research و یا با شماره تلفن 44012521-051 تماس حاصل نمایید.

 
مطالب بیشتر...

کنفرانس بین المللی علوم انسانی،اجتماعی و سبک زندگی

کنفرانس بین المللی کشاورزی،محیط زیست،توسعه شهری و روستایی

کنفرانس بین المللی عمران،معماری و مدیریت شهری

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان