دومین کنفرانس بین المللی معماری، عمران،شهرسازی،محیط زیست و افق های هنر اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب

ششمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

ششمین کنفرانس ملی عمران، معماری، هنر و طراحی شهری

تحصیل‌کرده‌ترین مردم جهان (92/9/20)

ایران کنفرانس

تحصیل‌کرده‌ترین مردم جهان

کارشناسان آموزش در تحلیل تازه‌ای روی آخرین گزارش منتشر شده از سوی سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) دریافتند که از سال 2000 میلادی رشد تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در میان کشورهای توسعه‌یافته روند بسیار کندی داشته است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در همین دوره زمانی آمریکا در میان سایر کشورهای توسعه‌یافته پایین‌ترین رتبه را در زمینه مهارت‌های خواندن و علوم ریاضی داشته و طبق آمار نشان بین سال‌های 2010 و 2011 میلادی تعداد دارندگان مدرک دانشگاهی در آمریکا بدون تغییر و در حد 42 درصد ثابت مانده است.

بر اساس این گزارش تحصیل‌کرده‌ترین جوامع جهان را مردم کشورهای فنلاند،‌ استرالیا، انگلیس، نروژ، کره جنوبی، نیوزیلند، ایالات متحده، ژاپن و کانادا تشکیل می‌دهند.

طبق آخرین گزارش منتشر شده از سوی سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در سال 2011 میلادی، حدود 53.5 درصد بزرگسالان در روسیه مدرک دانشگاهی دارند که برابر با مدرک کالج در آمریکاست. همچنین طبق این گزارش روسیه در میان کشورهای توسعه‌یافته بالاترین آمار دارندگان مدرک دانشگاهی را دارد.

سایت آماری «وال‌استریت247» به بررسی کشورهایی پرداخته که بیشترین آمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را دارند.

در این تحلیل آماری آمده است: تحصیل‌کرده‌ترین مردم جهان در کشورهایی سکونت دارند که صرف هزینه در تمامی سطوح آموزشی در آنها در بالاترین سطح است.

همچنین کشورهایی که تحصیل‌کرده‌ترین مردم جهان را دارند آنهایی هستند که هم از نظر تولید ناخالص داخلی و هم از نظر میزان سرانه بیش از میانگین تعیین شده از سوی سازمان توسعه و همکاری اقتصادی برای آموزش هزینه صرف می‌کنند.

در بسیاری از کشورها که سطح بالای تحصیلات دانشگاهی را دارند، بودجه خصوصی سهم بزرگتری از مجموع هزینه‌ها را شامل می‌شود. در 9 کشوری که بالاترین سطح تحصیلات دانشگاهی را دارند بخش قابل توجهی از هزینه آموزش از منابع خصوصی تامین می‌شود.

همچنین بسیاری از بهترین جوامع تحصیل‌کرده جهان به سمت سطوح بالاتر مهارت‌های توسعه‌یافته تمایل دارند. ژاپن، کانادا و فنلاند کشورهایی با جمعیت قابل توجهی از افراد تحصیل‌کرده، کشورهایی با بالاترین سطح عملکرد در آزمون‌های ادبیات و ریاضی هستند.

به گفته «گارا روجاس گونزالز»، تحلیل‌گر سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، تحصیلات دانشگاهی نه تنها برای موفقیت فردی ضروری است بلکه برای کشورهایی با وضعیت اقتصادی ضعیف یک نیاز به حساب می‌آید.

وی تاکید کرد: پس از تاثیر شدید بحران اقتصادی، نرخ بیکاری در میان تمام قشرهای تحصیل‌کرده افزایش یافت اما افزایش آن در میان افرادی که مدرک تحصیلی بالاتری داشتند به مراتب کمتر بوده است.

 

کنفرانس بين المللي مديريت ، اقتصاد و توسعه

 کنفرانس بین المللی زبان،ادبیات، فرهنگ و تاریخ

کنفرانس بین المللی حقوق و علوم قضایی

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان