کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

همایش ملی آبزیان و اکوسیستم های آبی در واحد سوادکوه برگزار شد (27-8-91)

ایران کنفرانس

همایش ملی آبزیان و اکوسیستم های آبی در واحد سوادکوه برگزار شد

خبرگزاری آنا:همایش ملی آبزیان و اکوسیستم های آبی به همت حوزه معاونت پژوهش و فناوری و با همکاری گروه منابع طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه برگزار شد.

به گزارش آنا، در این همایش که با هدف بررسی جایگاه و نقش آبزیان و اکوسیستم های آبی کشور برگزار شد؛ پور غلام رئیس پژوهشکده اکولوژی دریای خزر، مسئولین استانی و روسای ادارات و نهادهای شهرستان سوادکوه و صاحب نظران و پژوهشگران عرصه شیلات و اکوسیستم های آبی حضور داشتند.

این گزارش حاکیست در همایش ملی آبزیان و اکوسیستم های آبی ، که با محور های بیولوژی و اکولوژی آبزیان ، بهداشت و بیماری های آبزیان، آلاینده ها و تکنولوژی فرآورده های غذایی آبزیان برگزار شد؛ رئیس پژوهشکده اکولوژی دریای خزر بعنوان سخنران ویژه ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این همایش با اشاره به اهمیت بحث اکولوژی آبزیان و محیط های زیست آبی و دریایی در کشور به بیان اهداف تاسیس و عملکرد این پژوهشکده پرداخت. پور غلام همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت بررسی آلاینده های آبی، خصوصیات فیزیکو شیمیایی آب ها، مطالعات خاص منابع آبی و تعیین فرآوری های گونه های جانوری و گیاهی در اکوسیستم های آبی اشاره کرد و افزود: وجود زمینه های مطالعاتی و تحقیقاتی فراوان در صنعت پرورش و نگهداری آبزیان، می تواند بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال متخصصین جوان و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط ایجاد نماید که این امر می تواند نتایج چشمگیری را در عرصه تولیدات فرآورده های آبی کشور بهمراه داشته باشد.

بر اساس این گزارش محمد احمدی رییس دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه نیز ضمن خیر مقدم به مهمانان و شرکت کنندگان ، با اشاره به نقش ماهی وسایر فراورده های دریایی و آبی در رژیم غذایی امروز، بر توجه بیش از پیش مسئولان، محققان و سرمایه گذران به توسعه و ترویج صنعت پرورش آبزیان تاکید کرد.

رییس همایش ملی آبزیان و اکوسیستم های آبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چالش های پیش روی صنعت تکثیر و پرورش آبزیان تصریح کرد: عدم رعایت ضوابط زیست محیطی در این صنعت می تواند لطمات جبران ناپذیری به محیط زیست ،خصوصا اکوسیستم های آبی وارد آورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه همچنین ابراز امیدواری کرد: امید است نتایج تحقیقات علمی و پژوهش های ارائه شده در این همایش علمی بتواند در ارائه راهکاری اجرایی و عملی به بخش های فعال در صنعت پرورش آبزیان نقش موثری ایفا نماید.

بر اساس این گزارش عبدالله علیزاده معاون پژوهش و فناوری این واحد دانشگاهی نیز در حاشیه برگزاری این همایش ضمن تقدیر از بابک مقدسی دبیر همایش ملی آبزیان و اکوسیستم های آبی در گفتگویی اختصاصی با اعلام پایین بودن سرانه مصرف ماهی و سایر آبزیان در سبد غذایی ایرانیان خاطر نشان کرد: قرار گرفتن فراورده های شیلاتی در سبد غذایی مردم نقش مهمی در سلامت آنان و بالتبع در سلامت جامعه ایفا می کند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه همچنین با تاکید برارزش فراوان تغذیه ای اینگونه مواد غذایی تصریح کرد: به جهت بالا بودن میزان هضم پذیری ، پایین بودن درصد بیماری های مشترک انسان و آبزیان و بالاخره غنی بودن محصولات غذایی آبی از نظر املاح و اسید های چرب امگاتری در مقایسه با گوشت قرمز ضرورت توجه متخصصین صنعت غذا به به ترویج و توصیه محصولات شیلاتی به مصرف کنندگان بیشتر می شود.

به گزارش آنا، همایش ملی آبزیان و اکوسیستم های آبی با همکاری سازمان شیلات کشور، دانشگاه علوم دریایی ، پژوهشکده اکولوژی دریای خزر، و با مساعدت های دانشگاه های آزاد بابل، بندرعباس، دامغان، قائمشهر و واحد علوم و تحقیقات تهران برگزار شد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان