کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

فراخوان انتخاب عضو هیات علمی نمونه آغاز شد (91/12/7)

ایران کنفرانس

فراخوان انتخاب عضو هیات علمی نمونه آغاز شد

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ابلاغ فراخوان بیست و سومین دوره انتخاب استادان نمونه دانشگاهی که هر ساله در هفته دوم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود خبر داد و گفت: دانشگاه‌ها تا 20 اسفند فرصت دارند استادهای نمونه خود را به وزارت علوم معرفی کنند.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ایرانمنش امروز در نشست مطبوعاتی که در محل وزارت علوم برگزار شد، با اشاره به ابلاغ دستور العمل انتخاب استادان نمونه به دانشگاه‌ها و قرارگیری آن بر روی سایت وزارت علوم تصریح کرد: بر این اساس اعضای هیات علمی رسمی که حداقل پنج سال به صورت تمام وقت در دانشگاه شاغل هستند می‌توانند در فرایند انتخاب استاد نمونه شرکت کنند.

وی با بیان اینکه اعضای هیات علمی که می‌توانند به عنوان استاد نمونه در دانشگاه‌ها انتخاب شوند باید امتیازات لازم را بر اساس مراتب علمی خود کسب کنند تصریح کرد: بر این اساس دانشگاه‌ها به ازای هر 150 نفر عضو هیات علمی می‌توانند یک نفر را به عنوان عضو هیات علمی نمونه خود به وزارت علوم معرفی کنند همچنین حداکثر عضو هیات علمی که دانشگاه‌ها می‌توانند به وزارت علوم معرفی کنند چهار نفر است.

وی در خصوص روند شرکت اعضای هیات علمی در فرایند انتخاب استاد نمونه گفت: بر این اساس اساتید می‌توانند پس از پر کردن فرم‌های مربوطه آنرا به دانشکده تحویل دهند و طی آن دانشکده مربوطه نیز پس از بررسی‌های لازم فرم‌ها را به کمیته منتخب انتخاب اعضای هیات علمی دانشگاه تحویل می‌دهد.

وی ادامه داد: این کمیته متشکل از رییس دانشگاه به عنوان رییس کمیته، معاون آموزشی دانشگاه به عنوان دبیر کمیته، معاون دانشجویی، معاون پژوهشی، روسای دانشکده‌ها یا پژوهشگاه‌ها، مدیران گروه‌های آموزشی و سه نفر از اعضای هیات ممیزه دانشگاه که رییس دانشگاه آن را تعیین می‌کند، می‌باشد.

وی با بیان اینکه کمیته منتخب انتخاب اعضای هیات علمی نمونه دانشگاه پس از بررسی‌های نهایی اسامی معرفی شدگان را به دبیرخانه انتخاب استادان نمونه وزارت علوم ارسال می‌کند، گفت:‌ در وزارت علوم نیز اسامی منتخبین در کمیسیون استادان نمونه که شامل معاون آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، دو تن از شخصیت‌های علمی و فرهنگی کشور با حکم وزیر، دو نفر از اعضای هیات ممیزه مرکزی و همچنین دبیر کمیته (رییس مرکز هیات امنا و هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم) است، بررسی نهایی صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: سعی بر این است که استادی که به عنوان عضو هیات علمی نمونه انتخاب می‌شود از نظر اخلاقی، رفتار و شخصیت الگو باشد، در این راستا تلاش می‌شود که از هر دانشگاه یک نفر به عنوان عضو هیات علمی انتخاب شود. در مرحله نهایی نیز وزیر علوم اسامی معرفی شدگان را جهت معرفی تایید خواهد کرد.

وی خطاب به دانشگاه‌ها گفت:‌ برخی از اساتید آنقدر محجوب هستند که خود را شایسته نمی‌دانند که در فراخوان عضو هیات علمی نمونه ثبت نام کنند که در این راستا از دانشگاه‌ها می‌خواهیم که این اساتید را وارد چرخه و فرایند کنند.

به گفته وی امسال در پنج گروه آموزشی شامل علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و هنر عضو هیات علمی نمونه خواهیم داشت که برای هر گروه سهمیه‌ای در نظر گرفته شده است. البته جوایز هنوز نهایی نشده و در شورای معاونین مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان