اخبار دانشگاهی

شورای تحقیق جذب هیات علمی تشکیل می‌شود (1403/1/29)

ایران کنفرانس

شورای تحقیق جذب هیات علمی تشکیل می‌شود

رییس مرکز جذب وزارت علوم اعلام کرد: به منظور تسـریع در امر تحقیقـات و نیز رفع شـائبه هـای محتمل در مورد برخی پرونده های جذب هیات علمی، شورای تحقیق در دانشـگاه هـا تشـکیل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد خلج امیرحسینی، رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی نامه‌ای را درباره مصوبات جدید جذب هیأت علمی به رؤسای هیات‌های اجرایی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اعلام کرد:

جزئیات این مصوبات و نامه مربوط به آن به شرح زیر آمده است:

مصوبه جلسه ۸۹۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص اصلاحیه بندهای ۴ و ۵ آئین نامه تشکیل هیأت عالی جذب؛ بر اساس این مصوبه، تبدیل وضعیت اعضا هیأت علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی و از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی منوط به احراز صلاحیت عمومی و کسب درصد معینی از جداول امتیازات لازم برای ارتقا به مرتبه دانشیاری یا ارتقا از یک مرتبه به مرتبه بالاتر است.

جداول امتیازات کما فی السابق بر اساس مصوبات جلسات ۱۹۶ و۲۶۳ هیأت عالی جذب است. مگر آنکه هیأت امنای هر مؤسسه اقدام به تغییر آنها کند.

مصوبه جلسه ۴۷۶ مورخ ۱۴۰۲.۱۲.۱۶ هیأت مرکزی جذب درخصوص تشکیل شورای تحقیق؛ به منظور تدقیق و تسریع هرچه بیشتر در امر تحقیقات و نیز رفع شائبه‌های محتمل در مورد برخی پرونده‌ها، شورای تحقیق در دانشگاه‌های دارای دفتر تحقیق تشکیل می‌شود.

این شورا شامل پنج نفر متشکل از دو نفر عضو هیأت علمی به نمایندگی از بسیج اساتید دانشگاه، دو نفر عضو هیأت علمی به نمایندگی از دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه و مسئول دفتر تحقیق بعنوان دبیرشورا است.

جلسات شورا باحداقل چهار نفر رسمیت داشته و مصوبات آن با نظر اکثریت حاضر در جلسه معتبر است.

وظایف شورا عبارتند از تصمیم گیری نهایی در مورد پرونده‌هایی که منجر به عدم احرازصلاحیت می‌شود و نیز همفکری و ارائه طریق جهت بهبودهرچه بیشتر روند انجام امر تحقیقات پرونده‌های جذب و تبدیل وضعیت اعضای هیأت علمی.

 

مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم «امریه سربازی» جذب می‌کند (1403/1/28)

ایران کنفرانس

مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم «امریه سربازی» جذب می‌کند

مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، از دانش آموختگان دانشگاهی به منظور گذراندن دوره ضرورت خدمت سربازی به صورت امریه در سال ۱۴۰۳ با داشتن شرایط دعوت به همکاری می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور بهره‌مندی از ظرفیت و توانایی علمی جوانان تحصیل کرده در پیشبرد اهداف سازمانی خود، از دانش آموختگان دانشگاهی به منظور گذراندن دوره ضرورت خدمت سربازی به صورت امریه در سال ۱۴۰۳(اعزام ۱ تیر ۱۴۰۳) با داشتن شرایط دعوت به همکاری می‌کند.

از شرایط تخصصی این جذب می توان به، دارا بودن دانشنامه کارشناسی ارشد، رشته های مورد نیاز شامل رشته های فنی و مهندسی، کامپیوتر، حقوق عمومی، علوم پایه و سایر رشته های مسلط به مهارت‌های ذکر شده، مسلط به مهارت‌های هفت گانه ICDL و علاقه‌مند به انجام کار تیمی نام برد.

افراد با مهارت های زیر در اولویت جذب امریه سربازی قرار دارند:

برنامه نویس با انگیزه در زمینه‌های C# .NET CORE و توسعه وب با JAVASCRIPT، HTML، CSS

توانمندی در کار بانک اطلاعاتی SQL SERVER

تجربه برنامه نویسی با C# و. Netcore یا Asp.net به همراه نمونه پروژه

آشنایی با javascript، jQuery، css، HTML و Ajax

اعتقاد به دین مبین اسلام، اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی، عدم اشتهار به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق، عدم وابستگی تشکیلاتی به سازمانها و گروه های غیر قانونی اعلام شده از سوی مقامات صالحه، عدم اعتیاد به مواد دخانی، مخدر و روان گردان و سابقه محکومیت کیفری موثر، عدم سابقه خدمت قبلی یا غیبت، عدم ارائه درخواست همزمان در سایر ارگان های غیر نظامی به عنوان نیروی امریه، بومی تهران و یا سکونت در تهران، و عدم دارا بودن سابقه کیفری و محکومیت از شرایط عمومی شرکت دراین فراخوان است.

متقاضیان برای شرکت دراین امریه سربازی باید مدارک، تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات ارسال تصویر صفحه آخر)، تصویر کارت ملی پشت و رو، تصویر برگه اعزام به خدمت بدون مهر غیبت. (ارائه برگه اعزام پس از تایید در مصاحبه الزامی است)، تصویر گواهی مدرک تحصیلی با فراغت از تحصیل با قید معدل، تصویر مدارک عائله تحت تکفل در صورت وجود (تصاویر کارت ملی و صفحات کامل شناسنامه، صفحه اول و دوم)، آدرس محل سکونت و شماره تماس، تصویر رزومه و مدارک پژوهشی مرتبط، و رزومه فعالیت فرهنگی و اجتماعی (در صورت داشت سوابق) ارائه شود.

براساس تبصره ۱: این وزارتخانه پس از دریافت و بررسی اولیه مدارک متقاضیان در صورت داشتن شرایط نسبت به معرفی متقاضیان برای انجام مراحل جذب و گزینش اقدام خواهد نمود.

براساس تبصره ۲: مدت زمان خدمت نیروهای امریه برابر قوانین ستاد کل نیروهای مسلح است.

مهلت شرکت در این فراخوان از ۲۷ فروردین ماه الی ۲ اردیبهشت ماه است و افراد شرایط مدارک لازم ر به ایمیل آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید ارسال کنند.

 

کف و سقف حقوق اعضای هیات علمی در سال 1403 (1403/1/19)

ایران کنفرانس

کف و سقف حقوق اعضای هیات علمی در سال 1403

معاون وزارت علوم گفت: کف حقوق یک استاد دانشگاه زیر بیست میلیون تومان است که سقفی که پیشنهاد داده ایم این است که برای استادیار ۶۵میلیون، دانشیار ۷۰میلیون و استادتمام ۷۵ میلیون تومان لحاظ شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی خطیبی، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم درباره آخرین وضعیت مسکن دانشگاهیان گفت: برای اولین‌بار در عمر آموزش عالی، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه‌ها توانستند از اراضی مازاد دانشگاه‌ها برای تهیه مسکن استفاده کنند.

شناسایی هزار هکتار از اراضی دانشگاه‌ها برای ایجاد مسکن دانشگاهیان

وی ادامه داد: هزار هکتار از اراضی دانشگاه‌ها شناسایی شد که در طرح تفصیلی دانشگاه‌ها برای این اراضی پیش‌بینی خاصی صورت نگرفته بود بنابراین این اراضی به مسکن دانشگاهیان اختصاص یافت.

تاکید وزارت علوم بر ایجاد شهرک دانشگاهی

معاون اداری مالی وزارت علوم یادآورشد: اصرار ما بر این بود که شهرک‌های دانشگاهی داشته باشیم، نخبگان، دانشجویان متأهل و اعضای هیأت علمی و کارمندان ما دریک محیطی باشند که این محیط، محیط فرهیخته‌ای است و این‌گونه که باشد بسیاری از مسائل آسیب‌های اجتماعی سراغ آن‌ها کم‌تر خواهد آمد.

آخرین وضعیت مالیات حقوق اعضای هیأت علمی

وی درباره مالیات برای حقوق اعضای هیأت علمی و اساتید گفت: سالیان سال است که مالیات حقوق اعضای هیأت علمی ۱۰ درصد بود از آغاز به‌کار مجلسی که در حال حاضر مستقر است یک قانونی عنوان شد مبنی بر اینکه مالیات پلکانی شد که ما درخواست کردیم و دولت نیز کمک کرد و خواستیم که مالیات برای حقوق اعضای هیات‌علمی از حالت پلکانی خارج شود و امیدواریم بتوانیم آن به نتیجه برسانیم و مجلس نیز در زمانی‌که لایحه را بررسی می‌کرد به این درخواست رأی مثبت داد که حقوق اعضای هیأت علمی مشمول مالیات پلکانی نباشد و به روال قبل بازگردد.

علاقه معاون اداری مالی وزارت علوم به تحقق افزایش حقوق کارمندان آموزش عالی

خطیبی درباره اینکه دوست دارید در سال ۱۴۰۳ اولین طرحی که به نتیجه می‌رسد کدام طرح باشد گفت: خیلی دوست دارم افزایش حقوق کارمندان تحقق پیدا کند که پیگیر آن هستیم تا جاهای خوبی نیز پیش رفته‌ایم.

وی درباره افرایش حقوق اعضای هیأت علمی گفت: افزایش حقوق‌ها تابع تصمیمات دولت است بعد از اعلام ضرایب آنچه را که برای همه مصوب می‌کنند برای دانشگاهیان نیز مصوب می‌شود.

کف حقوق یک استاد دانشگاه

وی درباره کف حقوق یک استاد دانشگاه نیز گفت: کف حقوق یک استاد دانشگاه زیر بیست میلیون است در حال حاضر حدود سی و یک‌هزارعضو هیأت علمی داریم که کم‌تر از ۵۰۰ نفر از آنها یک‌درصدی هستند.

میزان حقوق پیشنهادی برای اعضای هیأت علمی

وی درباره اینکه قرار شده تا سقف حقوق برای اعضای هیأت علمی برداشته شود افزود: در سال چهارصد و دو، سقف حقوق پنجاه و پنج میلیون تومان بود که الان نیز هست، بنابراین پیشنهاد داده ایم که برای اعضای هیأت علمی برای استادیار پنجاه و پنج میلیون تومان به شصت و پنج میلیون تومان و برای دانشیار هفتاد میلیون تومان و برای استاد تمام هفتاد و پنج میلیون تومان لحاظ شود که مصوب نیز شده و منتظر ابلاغ آن هستیم اگر ابلاغ شود می‌توانیم معوقات سال 1402 را به اعضای هیأت علمی پرداخت کنیم، درسال ۱۴۰۳ محقق شود.

 

تعیین سهمیه‌ جذب اعضای هیات علمی با هماهنگی دو سازمان کشوری (1403/1/16)

ایران کنفرانس

تعیین سهمیه‌ جذب اعضای هیات علمی با هماهنگی دو سازمان کشوری

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم از هماهنگی با دو سازمان برنامه و بودجه و استخدامی کشور برای تعیین سهمیه جذب اعضای هیات علمی در سال جاری خبر داد.

دکتر محمد خلج امیرحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه و اولویت مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در سال جاری گفت: برنامه مرکز جذب اعضای هیات علمی در سال جاری همانند سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

وی ادامه داد: بنابراین هماهنگی با دو سازمان برنامه و بودجه و استخدامی کشور خواهد شد و دراین هماهنگی سهمیه یکسال جذب دانشگاه‌ها مشخص و با نظم خوبی کارها پیش خواهد رفت.

رییس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم درباره اینکه چه تعداد از پرونده‌های متقاضیان جذب سال‌های گذشته هنوز تعیین تکلیف نشده است، افزود: هرهفته تعداد قابل توجهی از پرونده‌های پیمانی جذب تعیین تکلیف می‌شود.

وی ادامه داد: هرتعداد پرونده که توسط دانشگاه‌ها ارسال می‌شود توسط مرکز جذب بررسی می‌شود درحال حاضر می‌توان گفت پرونده‌های فراخوان سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ حدود ۱۰۰ درصد تکمیل شده و تعدادی از پرونده‌های فراخوان‌های اردیبهشت و آبان ۱۴۰۱ هنوز کامل نشده و ناقص است که امیدواریم آن نیز کامل شود.

 

سقف وام خرید مسکن اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها افزایش یافت (1403/12/25)

ایران کنفرانس

سقف وام خرید مسکن اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها افزایش یافت

وام خرید مسکن اعضای هیات علمی دانشگاه های وابسته به وزارت علوم به دومیلیارد تومان افزایش یافت.

علی خطیبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش وام خرید مسکن اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها در سال جاری گفت: اخیراً به درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با مصوب شورای پول و اعتبار، وام خرید مسکن اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از مبلغ یک میلیارد تومان به مبلغ دو میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد.

معاون اداری مالی وزارت علوم ادامه داد: وام مذکور فقط برای خرید مسکن ارائه می‌شود و شرط آن این است که متقاضیان قبلاً نباید از تسهیلات مسکن استفاده کرده باشند.

براساس این گزارش، یکی از دغدغه‌های معاونت اداری مالی و ستاد امور رفاهی وزارت علوم تأمین مسکن برای اعضای هیأت علمی به ویژه اعضای هیأت علمی جوان است همچنین بحث دیگری که پیگیری می‌شود، بازنشستگان هستند که مورد حمایت قرار گیرند، فرایند قانونی این موضوع نیز پیگیری می‌شود، تا راه‌هایی پیدا و این امکانات برای آنها نیز ایجاد شود.

دو تا سه هزارنفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها سالانه برای دریافت وام خرید مسکن به بانک‌ها معرفی می‌شوند. به محض اینکه اعضای هیأت علمی درخواست وام خرید مسکن خود را ارائه می‌کنند، توسط وزارت علوم به بانک‌ها معرفی می‌شوند و بانک‌ها معمولاً ظرف ۴۰ تا ۴۵ روز وام مذکور را پرداخت می‌کنند.

آخرین بروزرسانی (جمعه ، 25 اسفند 1402 ، 06:20)

 
مطالب بیشتر...

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

دهکده بومگردی دادا

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس