کنفرانس ملی اندیشه های نوین و خلاق در مدیریت، حسابداری، مطالعات حقوقی و اجتماعی

کنفرانس بوک ، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

خبرنامه همایش ایران کنفرانس

سن بازنشستگی اساتید افزایش یافت/فعالیت اساتید بازنشته در دانشگاه‌ها منعی ندارد (5-10-91)

ایران کنفرانس

سن بازنشستگی اساتید افزایش یافت/فعالیت اساتید بازنشته در دانشگاه‌ها منعی ندارد

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از افزایش سن بازنشستگی و همچنین تداوم حضور علمی و آموزشی اساتید بازنشسته در دانشگاه‌ها خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر غلامرضا خواجه سروی در مورد موضوع بازنشستگی اعضای هیأت علمی و نحوه اجرای آن اظهار داشت: آنچه که در آیین‌نامه جدید بازنشستگی اعضای هیأت علمی قابل توجه است، رویکرد واضح و غیرقابل تفسیر و تعبیر آن و نحوه مواجهه انبساطی و تسهیل گرانه روح حاکم بر آن می باشد.

وی افزود: نکته مهم این است که توجه شود سن بازنشستگی در این آیین‌نامه نسبت به آیین‌نامه قبلی افزایش داشته و به این ترتیب، به صورتی کاملاً مشخص دوره ماندگاری رسمی اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌ها بیشتر شده است.

وی همچنین به چگونگی ارتباط اساتید بازنشسته با دانشگاه اشاره کرد و گفت: هیچ قانون رسمی استفاده از خدمات علمی و پژوهشی اساتید بازنشسته را منع نمی‌کند و کماکان ظرفیت‌ها و مجوزهای لازم برای استفاده از دانش و تجربه آنان در قالب قوانین و مقررات جاری در دانشگاه‌ها وجود دارد.

وی افزود: رویکرد عملی و نگاه مدیریت آموزش عالی به این موضوع هم خود گواه دیگری است بر اینکه دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی می‌توانند در چارچوب ضوابط و مقررات موجود نسبت به استفاده از تجارب علمی اساتید بازنشسته اقدام کنند.

دکتر خواجه سروی با بیان اینکه موضوع یا مسئله تداوم حضور علمی و آموزشی اساتید بازنشسته در دانشگاه‌ها، یک سنت جا افتاده و مرسوم است گفت: وزارت علوم نه تنها منعی در این زمینه ایجاد نکرده ، بلکه مشوق آن و تسهیل کننده زمینه‌های لازم و بیشتر برای هرچه بهتر تداوم یافتن این سنت حسنه شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تصریح کرد :آنچه که باید عنایت ویژه بدان داشته باشیم، آن است که به صورتی چند برابر نسبت به اساتید بازنشسته، اعضای هیأت علمی جوان و کارآمد دیگری جذب دانشگاه‌ها می‌شوند.

دکتر خواجه سروی در بخش دیگری از سخنان خود استفاده از اساتید جوان را عامل نشاط علمی دانشگاهها عنوان کرد و گفت :در صورتی که با دیدی جامع و به دور از هیاهو و جنجال‌های غیر علمی به این موضوع نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که در مجموع از ظرفیت وتجربه متمرکز اعضاء هیأت علمی در اختیار دانشگاه‌ها، نه تنها چیزی کسر نمی‌شود، بلکه بدان افزوده می‌شود.

وی افزود: مجسم کنید که در کنار اساتیدی که به صورتی کم تعداد و آنهم طبق ضوابط و به دور از چالش، بازنشسته می‌شوند، اساتیدی جوان و پرانگیزه برای خدمت قرار می‌گیرند و من معتقد م چنین شرایطی در حال بروز و ظهور است که خواهد توانست نشاط و تحرک علمی دانشگاه‌ها را افزون بر آنچه که هست، افزایش دهد.

 

http://www.3iccacs.com/fa

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
همايشهاي خارجي جديد
مقالات و مطالب علمی و آموزشی
اخبار علمی و فناوری

دانلود اپلیکیشن ایران کنفرانس

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.عضویت در خبرنامه ایران کنفرانس

خبرنامه دکتری

پایگاه همایش های خارجی  ایران کنفرانس conferencesalerts.com

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

راهنمای جامع مقاله نویسی در ایران کنفرانس

صفحه اینستاگرام ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

طراحي سايت : ایران پژوهان