سومین کنفرانس بین المللی معماری، عمران،شهرسازی،محیط زیست و افق های هنر اسلامی

هشتمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و مهندسی و پنجمین کنگره بین المللی عمران، معماری و شهرسازی آسیا

سومین کنگره بین المللی مدیریت، اقتصاد، علوم انسانی و توسعه کسب و کار

کل

تمدید مهلت ارسال مقالات هفتمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

ایران کنفرانس

تمدید مهلت ارسال مقالات هفتمین کنگره بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران

هفتمین کنگره سالانه بین المللی توسعه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری ایران به عنوان بزرگترین، معتبرترین و منظم ترین گردهمایی سالانه علمی، پژوهشی و اجرایی حوزه کشاورزی، منابع طبیعی،صنایع غذایی، محیط زیست و گردشگری خاورمیانه در کشور ایران در تاریخ 9 الی 11 بهمن ماه 1402 با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره 7686869 با شرکت بیش از 3500 نفراز فعالین این عرصه شامل دانشگاهيان، صاحب نظران، سياستگزاران و مديران، دانشجویان، سازمان هاي ذي ربط و علاقه مند، مهندسين و متخصصان از کشورهای مختلف جهان با همکاری دانشگاه شیراز، دانشگاه یاسوج و دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان در دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار می‌گردد. این کنگره در نظر دارد با معرفي توان علمي و كاربردي براي ارتقای سطح كيفي کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری و همچنين بررسي نيازمندي و ضرورت‌هاي آموزش موارد فوق گام برداشته و با شناسايي نگرش‌ها، تجربيات نوين و تحليل ابعاد نظري و كاربردي توسعه پایدار، به تحليل ،آموزش و پژوهش آن بپردازد.

‌با توجه به استقبال گسترده اساتید، پژوهشگران، کارشناسان و دانشجویان گرامی سراسر کشور از این کنگره و درخواست های مکرر پژوهشگران گرامی نسبت به تمدید مهلت ارسال مقالات،  بدینوسیله به اطلاع می رساند با توجه به  تصمیم شورایعالی کنگره  مهلت ارسال مقالات کامل (چکیده به همراه اصل مقالات) تا 7 دی ماه تمدید گردید. شایان ذکر است کلیه پژوهشگرانی که تا کنون موفق به ارسال مقالات خود نگردیده اند می توانند مقالات کامل (چکیده به همراه اصل مقاله) خود را حداکثر تا تاریخ فوق الذکر از طریق سامانه کاربران سایت کنگره به آدرس www.7icsda.ir ارسال نمایند.

این رویداد مهم بین المللی از سال 1393 به صورت سالیانه و منظم و با بالاترین استاندارد های پژوهشی و علمی و مجوز های مربوطه و با همکاری، حمایت و پشتیبانی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی معتبر کشور از جمله دانشگاه شیراز، دانشگاه یاسوج ،دانشگاه هنر اسلامی تبریز،دانشگاه مازندران، دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردیده و با توجه به اعتبار بالا و پشتوانه علمی خود همه ساله در مجامع ، سایت های تخصصی مربوطه و نهاد های معتبر داخلی و خارجی نمایه گردیده و مقالات و دستاوردهای علمی آن ثبت گردیده است. با توجه به اعلام دبیرخانه کنگره ايجاد فرصتي مناسب براي تبادل اطلاعات و ارایه دستاوردهاي نوین پژوهشي واجرایی بين انديشمندان، محققان، صنعتگران، دانشجویان و دست‌اندرکاران در زمينه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری کشور و جهان از مهمترین هدف برگزاری این کنگره با حضور اساتید برجسته بین المللی به خصوص از کشور ایتالیا و ترکیه می باشد.

" شایان ذکر است این کنگره به عنوان بزرگترین، معتبرترین و منظم ترین گردهمایی سالانه علمی، پژوهشی و اجرایی حوزه کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست و گردشگری خاورمیانه در کشور ایران بوده که دارای مجوز رسمی برگزاری از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شماره 7686869 بوده و لذا تحت تایید و حمایت آن وزارت خانه و تمام دانشگاه ها و سازمان های وابسته می باشد. طبق قوانین جدید وزارت علوم  تنها مقالات ارائه شده در کنگره های بین المللی با سابقه و دارای مجوز وزارت علوم دارای امتیاز پژوهشی و نمره پایان نامه می باشند. "

نمایشگاه تخصصی جانبی، مسابقه عکاسی ، تورهای تخصصی ، کارگاه های آموزشی تخصصی وسخنرانی های کلیدی و نشست های علمی در راستای این کنگره برگزار خواهند شد. نمایشگاه تخصصی جانبی کنگره فرصتی کم نظیر برای معرفی شرکت ها و کسب و کارهای مرتبط و معرفی محصولات و خدمات در این عرصه خواهد بود. برای کلیه شرکت کنندگان در کنگره گواهینامه آموزشی معتبر بین المللی صادر گردیده همچنین کلیه مقالات پذیرفته شده کنگره علاوه بر نمایه در SID، کنسرسیوم محتوای ملی و سیویلیکا در قالب کتاب مجموعه مقالات چاپ گردیده و کلیه مقالات برگزیده بدون نیاز به داوری مجدد در نشریات و ژورنال های معتبرپژوهشی، تخصصی،ISI و ISCپشتیبان کنگره رایگان چاپ خواهند گردید.

از امتیازات اصلی این کنگره نیز جهت پژوهشگران گرامی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- نمایه سازی و انتشار کلیه مقالات در کتاب و لوح فشرده مجموعه مقالات کنگره، سیویلیکا، کنسرسیوم محتوای ملی،SID  و سایر نهادهای بین المللی معتبر.

- برگزاری منظم کنگره در 9 سال اخیر در دانشگاه هنر اسلامی تبریز در سطح بین المللی.

- امکان داوری زودهنگام مقالات در صورت درخواست.

- تدوین و تکثیر کتاب مجموعه چکیده مقالات کنگره در 2 جلد فارسی و انگلیسی با تیراژ بالا.

- همکاری دانشگاه های برجسته ایران در دوره های مختلف از جمله دانشگاه شیراز، دانشگاه یاسوج، دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشگاه مازندران، دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان و سایر دانشگاه های برجسته کشور.

- نمایه سازی و انتشار کلیه مقالات دوره های قبلی برگزار شده به طور کامل در پایگاه های معتبر.

- چاپ رایگان تمامی مقالات برگزیده کنگره بدون نیاز به داوری مجدد در ژورنال ها و مجلات معتبر ISIوISC پشتیبان کنگره.

- اهداء گواهینامه های بین المللی کنگره به زبان فارسی و انگلیسی.

- امکان شرکت و ثبت نام در کنگره به دو حالت حضوری یا غیر حضوری.

- ارائه لوح تقدیر و جوایز نفیس به مقالات برتر.

- ارائه گواهینامه های اختصاصی دارای هولگرام امنیتی کنگره و مهر برجسته و کد شناسایی اختصاصی جهت استعلام و پیگیری آنلاین همراه با ضریب امنیت بسیار بالا و عدم امکان جعل و یا کپی.

علاقه مندان جهت ارسال مقالات، شرکت در کنگره و حضور در نمایشگاه تخصصی وکسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشارکت در این رویداد مهم بین المللی می توانند به پورتال کنگره به آدرس www.7icsda.ir مراجعه نموده و یا با دبیرخانه کنگره به شماره 04133376642  تماس حاصل فرمایند.

 

نخستین کنفرانس حکمرانی سرزمینی در دانشگاه تهران برگزار می شود

ایران کنفرانس

نخستین کنفرانس حکمرانی سرزمینی در دانشگاه تهران برگزار می شود

نخستین کنفرانس ملی حکمرانی دانش مبنا؛ حکمرانی سرزمینی با حضور دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران دکتر مجید غلامی، دبیر اجرایی نخستین کنفرانس ملی حکمرانی دانش مبنا؛ حکمرانی سرزمینی با اعلام این خبر گفت: محورهای اولین کنفرانس ملی حکمرانی دانش مبنا؛ حکمرانی سرزمینی ناظر بر حوزه‌های حکمرانی سرزمینی و سیاست، اقتصاد، فرهنگ، جامعه، محیط زیست، کشاورزی، آموزش، امنیت، نوآوری و آینده بود. البته محورهای ویژه کنفرانس نیز بر رویکردهای آزمایشگاهی و احصاء راهکارها و ساز و کارهای تجربی و مشارکتی حل مسئله‌های ناترازی انرژی، کاهش ارزش پول ملی، فقر و فاصله طبقاتی، تمرکزگرایی و کاهش منابع آب در کشور متمرکز شد.

عضو هیأت علمی دانشکده حکمرانی دانشگاه تهران افزود: از مجموع مقاله‌های ارسال‌شده به دبیرخانه کنفرانس، ۱۳۰ مقاله توسط داوران در کمیته‌های ۱۰ گانه کنفرانس شامل کمیته‌های حکمرانی فرهنگی اجتماعی؛ حکمرانی اقتصادی؛ حکمرانی خدمات عمومی و زیربنایی؛ حکمرانی عمومی؛ حکمرانی علم، فناوری و نوآوری؛ آینده‌پژوهی؛ حکمرانی آب، کشاورزی و منابع طبیعی؛ حکمرانی سرزمینی؛ مطالعات آزمایشگاهی و تجربی و کمیته حکمرانی سلامت مورد پذیرش قرار گرفتند که ۲۰ مقاله به صورت شفاهی ارائه می‌شود.

دبیر اجرایی نخستین کنفرانس ملی حکمرانی دانش مبنا؛ حکمرانی سرزمینی، همچنین از برگزاری پنج پنل تخصصی با عناوین «حکمرانی خدمات عمومی و زیربنایی»، «حکمرانی عمومی، اقتصادی و آینده‌پژوهی»، «حکمرانی فرهنگی و اجتماعی»، «حکمرانی سلامت، منابع طبیعی و محیط زیست» و «آزمایشگاه حکمرانی دانشگاه تهران» در روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه خبر داد و گفت: ۱۱ پیش‌نشست به ابتکار کمیته‌های تخصصی ۱۰ گانه کنفرانس با حضور اساتید و خبرگان تخصص‌های مختلف با نگاه به نظام مسائل حکمرانی در آن حوزه تخصصی برگزار شد که در مجموع این پیش‌نشست‌ها نزدیک ۷۰ استاد دانشگاه، مدیران اجرایی و ذی‌نفعان عرصه حکمرانی به بیان تجربه‌های زیسته خود پرداختند که گزارش تفصیلی این پیش‌نشست‌ها به زودی توسط انتشارات سمت منتشر خواهد شد.

بر طبق این گزارش، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور مرتبط با نیروهای مسلح، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دریادار حبیب‌اله سیاری استاد دانشگاه عالی دفاع ملی و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، دکتر بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دکتر مصطفی زمانیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و دکتر علی‌اصغر پورعزت رئیس دانشکده حکمرانی از سخنرانان این کنفرانس هستند.

 

برگزاری ۵ همایش ملی علمی ـ آموزشی دانشگاه پیام نور در شیراز

ایران کنفرانس

برگزاری ۵ همایش ملی علمی ـ آموزشی دانشگاه پیام نور در شیراز

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان فارس از برگزاری ۵ همایش ملی به میزبانی این دانشگاه در پاییز و زمستان امسال خبر داد.

محسن جاجرمی‌زاده  ۸ آذرماه با اشاره به اینکه همایش‌های علمی دانشگاه پیام‌نور با هماهنگی معاونت پژوهش و فناوری سازمان مرکزی دانشگاه و همکاری مرکز استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام برگزار می‌شود، افزود: این همایش‌ها که فرصتی برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی در موضوعات مصوب است به صورت کاملاً مجازی بوده و پذیرای مقالات و مطالعات اساتید و پژوهشگران دانشگاه‌های سراسر کشور خواهد بود و برگزاری همایش‌ها نیز با هدف استفاده از فناوری‌های نوین آموزشی، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و دسترسی آسان به صورت برخط برگزار خواهد شد.

وی پنجمین همایش ملی زیست‌شناسی را یکی از رویدادهای علمی این دانشگاه در سال جاری بیان کرد و گفت: آخرین مهلت ثبت‌نام در این همایش ۲۵ دی‌ماه و تاریخ برگزاری همایش نیز ۱۸ بهمن‌ماه خواهد بود.

جاجرمی‌زاده، زیست‌شناسی گیاهی، زیست‌شناسی سلولی و ملکولی، زیست‌شناسی جانوری، زیست‌شناسی دریا، زیست‌شناسی تکوینی، بیوانفورماتیک، بافت‌شناسی، زیست فناوری، ژنتیک، طب سنتی و بیوسیستماتیک را از محورهای پنجمین همایش زیست‌شناسی عنوان کرد.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان فارس همچنین به برگزاری ششمین همایش ملی روانشناسی با محوریت علم و زندگی در اسفندماه ۱۴۰۲ اشاره کرد و علم و زندگی و تعلیم و تربیت، روانشناسی و کار، علم و زندگی و ورزش، علم زندگی و سلامت، علم زندگی و مدیریت، علم زندگی و روانشناسی اجتماعی، علم زندگی، هنر و رسانه و نگاه ویژه به رشد رفاه خانواده را محورهای این همایش اعلام کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری پانزدهمین همایش ملی زمین‌شناسی در ۱۶ اسفند سال جاری گفت: زمین فیزیک و زلزله‌شناسی، کارآفرینی در زمین‌شناسی، معدن کاری کهن، زمین‌شناسی نفت، زمین‌شناسی مهندسی، چینه‌شناسی و دیرینه شناسی، ژئوشیمی، پترولوژی، سنگ‌های آذرین و دگرگونی، زمین‌شناسی اقتصادی، معدن کاری و آلودگی خاک، حقوق و معدن کاری، سنگ‌شناسی رسوبی و رسوب‌شناسی، آب‌شناسی و آب‌های زیرزمینی، زمین ریاضی و مدل‌های مکانی، کانی شناسی و گوهر شناسی، زمین‌شناسی ساختاری و زمین ساخت، سنجش از دور و سامانه اطلاعات جغرافیایی، زمین‌شناسی زیست محیطی و زمین‌شناسی پزشکی، اکتشاف معادن فلزی و غیرفلزی، و زمین ریخت‌شناسی و زمین گردشگری نیز محورهای همایش ملی زمین‌شناسی است.

جاجرمی‌زاده همچنین با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی " رساله الحقوق امام سجاد (ع) " توسط دانشگاه پیام‌نور استان فارس با همکاری موسسات علمی و پژوهشی از جمله انجمن علمی مطالعات نهج‌البلاغه ایران، مرکز مطالعات فارسنامه پارس و موسسه علمی فاطمیه گفت: محورهای این همایش که ۱۱ و ۱۲ دی‌ماه برگزار می‌شود بررسی ترجمه‌ها و شروح رساله الحقوق، کارکرد رساله الحقوق در جامعه و تمام حقوقی که از منظر رساله الحقوق بر عهده انسان است خواهد بود.

رئیس دانشگاه پیام‌نور فارس افزود: دومین کنفرانس ملی تحول گرایی در مدیریت که پیش از این در رسانه‌ها به آن اشاره شده بود نیز ۲۸ دی‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد و مهلت ارسال مقالات تا ۸ دی‌ماه تمدید شده است.

جاجرمی‌زاده در پایان یادآور شد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال مقالات می‌توانند به پایگاه مدیریت همایش‌های دانشگاه پیام نور به آدرس Conference.pnu.ac.ir مراجعه کنند.

 

فراخوان پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران (1402/9/9)

ایران کنفرانس

فراخوان پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران

دانشگاه تهران در اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر برای ورود به دوره کارشناسی ارشد با استناد به آئین نامه‌های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ از بین دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۹ که جزو ۲۰درصد درصد برتر دانشگاه تهران و یا دانشگاه‌های مشمول این فراخوان باشند، در کلیه رشته‌هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوط دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش ایسنا، متقاضیان در صورت احراز شرایط (طبق شیوه نامه) نسبت به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران به آدرس academics.ut.ac.ir - پیشخوان خدمات - ثبت نام موردی (لازم به ذکر است در بدو ورود به سامانه از رمز و نام کاربری پیش فرض که توسط سامانه تکمیل می‌گردد استفاده شود) - ثبت درخواست - ایجاد شناسه کاربری و رمز عبور - (ورود مجدد با شناسه کاربری و رمز عبور شخصی) انتخاب گزینه داوطلبان کارشناسی ارشد استعداد درخشان و عنوان پذیرش از ۱۱/‏۰۹/‏۱۴۰۲‬ لغایت ۳۰/‏۰۹/‏۱۴۰۲ ‬ اقدام نمایند.

دانشگاه تهران تاکید کرده است که درخواست متقاضی صرفاً در دانشکده‌ای بررسی می‌شود که در ثبت‌نام اینترنتی انتخاب کرده است و به تشخیص دانشگاه مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی خود است.

لیست رشته گرایش‌های مورد پذیرش در سامانه ثبت‌نام اینترنتی قابل مشاهده است و هر داوطلب تنها یک مرتبه و در یک رشته می‌تواند در سامانه ثبت نام الکترونیکی نماید.

در فرم تقاضای پیوست داوطلبان می‌توانند اولویت‌های بعدی را از بین گرایش‌های رشته و اولویت اول (مرتبط با رشته کارشناسی) از یک دانشکده یا مرکز و‬ مؤسسه انتخاب و ثبت نمایند.

متقاضیان ملزم به ارائه گواهی رتبه قید شده در رشته تحصیلی (نه در گرایش) و آخرین کارنامه تحصیلی (تا پایان ترم ششم) با تأیید دانشگاه ذیربط و بارگذاری آن در سامانه ثبت نام الکترونیکی با شرایط مندرج در نمونه فرم می‌باشند.فرم گواهی پیوست صرفاً یک نمونه است و داوطلبان مجاز به تکمیل آن نمی‌باشند. (گواهی باید با متن فرمت فوق در سربرگ دانشگاه محل تحصیل با مهر-‏ امضا - تاریخ و شماره تهیه و بارگذاری گردد.)

تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی‌ارشد مجاز نیست.مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت‌نام الکترونیکی نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد. لذا کلیه متقاضیان ملزم به ثبت نام در بازه زمانی اعلامی است.

ارائه درخواست و دارا بودن حداقل شرایط به هیچ عنوان به منزله پذیرش نیست.در صورت وجود هر گونه نقص مدرک، درخواست‌های متقاضیان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. لذا متقاضیان گرامی در ارائه مدارک مورد نیاز حداکثر دقت را لحاظ فرمایند.اسامی پذیرفته‌شدگان اولیه پس از بررسی در موعد مقرر از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه اعلام خواهد شد.بدیهی است اعلام نتایج اوّلیه هیچ گونه حقّی برای داوطلبان ایجاد ننموده و پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد و احراز صلاحیت عمومی و انضباطی دانشجویان ضروری است.

شناسه کاربری و گذرواژه خود را که در سامانه تعریف نموده‌اید، برای تکمیل ثبت نام و اعلام نتایج یادداشت نمائید.گواهی ثبت نام و تاییدیه آن به صورت پیش فرض در سامانه می‌باشد و ضرورتی به اخذ آن نیست.در ثبت نام الکترونیکی سهمیه ورود شما از طریق آزمون کارشناسی مدنظراست.در فرم ثبت نام الکترونیکی در سامانه جامع، نیازی به تکمیل شماره مجوز نمی‌باشد و عدم ثبت آن مشکلی در روند ثبت نام ایجاد نمی‌نماید.در فرآیند ثبت نام الکترونیکی الزامی به تکمیل مشخصات دوره تحصیلی دیپلم و ارسال رزومه پژوهشی نیست.

به گزارش معاونت آموزشی دانشگاه تهران، دانشجویان می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل یا رفع ابهام، جهت پاسخگویی سوالات احتمالی در خصوص شیوه نامه به آدرس ایمیل  آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید  و یا در روزهای کاری از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۵ با شماره تلفن ۶۱۱۱۳۲۰۵ دفتر استعداد درخشان دانشگاه مراجعه و مشکلات فنی و سیستمی را با سامانه پشتیانی خدمات فناوری اطلاعات "میز خدمت الکترونیک" به آدرس sd.ut.ac.ir پیگیری کنند.

 

شرایط پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد دانشگاه شریف اعلام شد (1402/9/8)

ایران کنفرانس

شرایط پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد دانشگاه شریف اعلام شد

دانشگاه صنعتی شریف ۶ شرط پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ این دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، دانشگاه صنعتی شریف بر اساس آئین نامه "پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد" وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از میان دانشجویان کارشناسی ورودی نیمسال اول ۱۳۹۹ که در ۸ نیمسال فارغ التحصیل می شوند، دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۴۰۰ که در ۶ نیمسال فارغ التحصیل می شوند، دانشجویان دورشته ای ورودی ۱۳۹۸ که در ۱۰ نیمسال فارغ التحصیل می شوند، دانشجویان دوره فرعی ورودی ۱۳۹۸ که در ۹ نیمسال فارغ التحصیل می‌شوند و دانشجویان دوره کارورزی(کوآپ) ورودی ۹۸ که در ۱۰ نیمسال فارغ التحصیل می شوند تعداد محدودی را بدون آزمون جهت ورود به دوره‌های کارشناسی ارشد می‌پذیرد.

بر این اساس، پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود و داوطلبان ورود به این دوره‌ها می‌توانند درخواست خود را تا ۳۰ آذر به صورت الکترونیک به همراه مدارک مورد نیاز به معاونت آموزشی دانشگاه شریف ارسال کنند.

همچنین گذراندن حداقل سه چهارم از واحدهای دوره کارشناسی تا قبل از شروع نیمسال هفتم تحصیلی یعنی انتهای تابستان ۱۴۰۲ برای ورودی‌های ۹۹ و تا پایان نیمسال هشتم تحصیلی یعنی انتهای تابستان ۱۴۰۲ برای دو رشته‌ای‌های ورودی ۹۸ از جمله شرایط پذیرش در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه شریف عنوان شده است.

بر اساس تاکید معاون آموزشی وزارت علوم مبنی بر اختیار دانشگاه‌ها در کاهش چهار واحد درسی در زمان کرونا برای دانشجویان شریف ورودی ۹۹ این تبصره برای دانشجویان سایر دانشگاه‌ها نیز در صورت داشتن واحد حذفی تا چهار واحد مدارک آنها قابل بررسی است. دانشجو موظف است در هشت نیمسال فارغ التحصیل شود. برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته‌ها) شرکت کرده‌اند مدت مجاز حداکثر ۹ نیمسال تحصیلی است و گذراندن حداقل سه چهارم از واحدهای دوره کارشناسی در رشته اصلی پس از 6 نیمسال تحصیلی برای ورودی‌های ۹۸ الزامی محسوب شده است.

همچنین برای دانشجویان مهمان انتقالی یا تغییر رشته، مدت مجاز از زمان ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم حداکثر هشت نیمسال است و مقایسه متقاضیان برای برای رتبه بندی و تعیین ۲۰ درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آنها گذرانده‌اند. دانشجویان دانشگاه شریف باید جزو ۳۰ درصد نخست ورودی‌های کارشناسی مربوطه باشند.

دانشجویان دانشگاه‌های: تهران - دانشگاه صنعتی امیرکبیر - دانشگاه صنعتی اصفهان - دانشگاه شیراز - دانشگاه علم و صنعت - دانشگاه فردوسی مشهد - دانشگاه تبریز - دانشگاه شهید بهشتی - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی - دانشگاه صنعت نفت (رشته مهندسی نفت) دانشگاه اصفهان (رشته های علوم پایه) دانشگاه علامه طباطبایی (رشته های اقتصاد و مدیریت) به شرط داشتن معدل بالای ۱۷ و قرارگیری در بین ۲۰ درصد برتر هم ورودی ها و هم رشته‌ای ها و سایر دانشگاه های دولتی کشور به شرط داشتن معدل بالای ۱۷ و قرارگیری در ۱۰ درصد برتر در رشته تحصیلی نه در گرایش در بین داوطلبان واجد شرایط قرار می‌گیرند.

پرونده داوطلبان صرفا در صورت وجود گواهی رتبه بررسی خواهد شد.

اتمام تحصیلات کارشناسی تا قبل از شروع سال تحصیلی -۱۴۰۴ .۱۴۰۳

پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد فقط به منظور تشویق و حمایت از دانشجویان ممتاز صورت گرفته و فرایندی جدا از آزمون عادی کارشناسی ارشد است. لذا دانشگاه شریف تاکید کرده که ارائه تقاضا از این طریق هیچگونه مزایایی برای متقاضی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ایجاد نمی نماید. به کلیه متقاضیان توصیه شده مراحل و پیش‌نیازهای آزمون عادی کارشناسی ارشد را دقیقاً رعایت نمایند.

در صورت احراز مغایرت اطلاعات وارد شده در سامانه ثبت نام با گواهی های ارائه شده (مانند معدل، واحد گذرانده، رتبه، کد ملی، شماره شناسنامه) پرونده متقاضی از روند بررسی خارج می گردد.

مدارک دوره های مجازی، نیمه حضوری، غیرحضوری، نوبت دوم بدون آزمون ، علمی کاربردی، غیرانتفاعی، پیام نورو دانشگاه آزاد برای ورودی بدون آزمون، مورد پذیرش نخواهد بود. همچنین درخواست متقاضی فقط برای ورود به یک رشته تحصیلی بررسی خواهد شد؛ در صورت ارسال درخواست برای بیش از یک رشته هر دو درخواست لغو خواهد شد. پس از اعلام نتایج اولیه، درخواست برای رشته دیگری قابل بررسی نیست.

دانشجویان رشته های مختلف می توانند برای ورود به دانشکده های مدیریت و اقتصاد، مهندسی انرژی فرم درخواست را تکمیل کنند. در این صورت درخواست نامبردگان فقط برای دانشکده یا گروه مزبور منظور خواهد شد.  دانشجویان رشته های مهندسی مکانیک و مهندسی دریا می توانند برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد مهندسی دریا داوطلب شوند. همچنین دانشجویان رشته مهندسی مکانیک می‌توانند برای کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا درخواست ارائه کنند.

طبق تاکید دانشگاه شریف، در صورت وجود هر گونه نقص مدرک، درخواست های متقاضیان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت لذا متقاضیان در ارائه مدارک مورد نیاز حداکثردقت را لحاظ کنند. در صورتیکه پرونده متقاضیان به دلیل فوق الذکر مورد بررسی قرار نگیرد مبلغ پرداختی عودت داده نخواهد شد.

با اعلام آموزش دانشگاه شریف، کارشناسی ارشد مهندسی انرژی و مهندسی هسته ای فقط از میان دانش آموختگان کارشناسی مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و فیزیک دانشجو می پذیرد.

 
مطالب بیشتر...

ایران کنفرانس

کانال تلگرام ایران کنفرانس

اخبار دانشگاهی ( هیات علمی ، دکتری ، کارشناسی ارشد )
اخبار کنفرانس ،کارگاه ،جشنواره
بورس های تحصیلی و کارآموزی
همايشهاي خارجي
مقالات و مطالب علمی و آموزشی

سامانه مدیریت کنفرانس سامان

ورود جهت ثبت همايش
ایجاد حساب کاربری فقط جهت ثبت همايش می باشد. ثبت همایش های دانشگاهی رایگان و سایر همایش های دولتی و خصوصی شامل تعرفه خواهد بود. قبل از ثبت نام " قوانین " ثبت همایش را حتما ملاحظه فرمایید.راهنمای مقاله نویسی

دانلود سرقصل های رشته های دکتری در سایت ایران کنفرانس

دانلود سرقصل های رشته های کارشناسی ارشد در سایت ایران کنفرانس

ایران کنفرانس:سایت برگزیده چهارمین جشنواره وب ایران

1390-1402© : ایران کنفرانس